משלוח חינם בקניה מעל 119 ₪

 

 משלוח חינם בקניה מעל 119 ₪

זמני אספקה כ- 7 ימי עסקים

מחפשים תחפושות לילדים – כדאי לכם לקרוא את זה לפני!

החורף בעיצומו. שבועות של גשמים וסופות , מעילים ומטריות וזה הזמן המושלם להתחיל לבחור תחפושות. אז מסתבר שזה לא כל כך פשוט וקל ולכן קיבצנו כאן כמה נקודות מנחות שיעזרו לך לבחור בתחפושת הילדים המושלמת.

1.  תיאום ציפיות לגבי תחפושות לילדים.

אנחנו יודעים ובטוחים שהכוונות שלך בעניין חיוביות - את רוצה שהילד שלך יהיה שמח, גאה ומרוצה מהתחפושת הנבחרת. אולי אפילו מקווה שיזכה בתחרות התחפושות בגן. אך בניגוד אלינו, המבוגרים, הילדים מתייחסים אחרת למהות התחפושת.

עד גיל 3-4 הילדים לא ממש מבינים את המהות של התחפושת. היא עלולה לייצר  אצלם הרבה בלבול וחרדה, הם חושבים שהם באמת הופכים להיות הדמות של התחפושת. חשוב להישאר קשובים לילד ולרצונות והצרכים שלו - לא להכריח אותם ללבוש את התחפושות , להוריד אותה ברגע שמופיעים סימני מצוקה, ולדאוג כמה שיותר שהתחפושת תהיה נוחה ונעימה ללבישה, ולהגיע עם ציפיות נמוכות לכך שהילד יישאר בתחפושת שלו מעבר לדקות הראשונות של המסיבה ועד שהוא חוזר לחליפת פוטר ומתפנה למשחק יותר קליל ונוח עבורו.

 מגיל 4 עד שהילד מתחיל ללמוד בבית הספר, לתחפושת יש משמעות של הגשמת פנטזיות ומתאפשרת לו היכולת לשחק בתפקיד של גיבור על  או בתפקיד נסיכה מלכותית. חשוב מאד לפני בחירת התחפושת לבדוק עם הילדים מה רצונם. להבין אם יש להם בראש תחפושת שהם רוצים או להתחיל לבנות איתם ביחד את החלום לתחפושת ביום קסום זה. אנו ממליצים למדוד את התחפושת מספר פעמים לפני פורים ולתת לילד/ה להתרגל אליה, שלא יופתע ביום הגדול.

 בבית הספר כל המאזן משתנה- זה כבר לא קשור לצרכים ולרצונות הפנימיים של הילד- אלא הרצון לקבל אישור חיצוני לגבי הדמות והמהות שלהם- האם החברים יאהבו את התחפושת שלי? האם יחשבו שהוא ילדותי? האם אחשב כמגניב בתחפושת הזאת? חשוב גם פה להיות קשובים לרצונות ולצרכים שלהם, אבל גם לדעת איפה לשים את הגבולות ההגיוניות לילד/ה- לא כל תחפושת מתאימה לעונה/ לגיל של הילד.

חשוב מאד (בגילאים הנכונים) לבחור יחד עם הילד/ה את התחפשות, ליצור שיח סביב הבחירה שלהם ולאפשר להם להתבטא ולהרגיש בוגרים ובעלי סמכות לקבל החלטות עבור עצמם, ולא רק שאתם מחליטים להם.

2. תחפושות - לא רק לפורים.

להתחפש ולשחק בדמויות שונות ומשונות עוזרות לפתח אצל הילדים שלנו את העולם הפנימי והעולם הדמיוני שלהם. תהליך זה מאד חשוב להתפתחות היצירתיות והרחבת תפיסת המציאות של העולם בעיניהם. אז למה להגביל פעילות זאת ליום אחד בשנה? אין שום סיבה שלא תהיה לכם בבית פינת תחפושות כל השנה, לאפשר לילד לשחק ולחקור דמויות שונות כל השנה!

3. בטיחות ונוחות בתחפושות הילדים.

הדברים שהכי קריטיים וחיוניים לחשוב עליהם כאשר בוחרים תחפושת הם הביטחון והנוחות של הילד כאשר הוא מחופש.

אז איפה מתחילים? כדאי מאד לחשוב היטב לפני שבוחרים את התחפושת לילדים.

בדים - האם הילד שלכם רגיש יותר לבדים מסוימים? איך הוא ירגיש בתוך הבד המסוים? האם הבד עשוי מחומר דליק ומהווה סכנת הצתה להיות מחופש בו? חשוב לבחור בד שנושם, לא מחניק או מהווה סכנת חניקה עבור הילד, אם אפשר אז אפילו לבחור בבד נעים שיהיה ממש נוח להיות מחופש בתוכו - הכל על מנת לגרום לילד נוחות מירבית.

מדידות - חשוב למדוד את התחפושת בחנות על מנת לראות שהיא אכן יושבת בצורה נוחה ולא תגביל את הילד מלעשות פעילויות מסוימות או מצורות משחק שונות.

אביזרים - עדיף לבחור תחפושות עם כמה שפחות אביזרים נלווים, כאלה שהולכים לאיבוד באוטו או נשכחים בגן, ואז במקום החוויה הכיפית של להתחפש, איבוד האביזר עלול ליצור סיטואציה מרגיזה ומתסכלת שאיננה רצויה.

לא משנה מה תבחרו בסוף, העיקר שתשתפו את הילדים להיות חלק בתהליך, ותעזרו להם להרגיש שהדעה שלהם חשובה, ושהם לוקחים חלק פעיל בקבלת ההחלטות והיישום של האירוע המרגש הזה.

 

ושיהיה פורים שמח לכולם!

לקוחות רשומים לאתר